Relacja z Zawodów KR i OKR Pszczynka 31.03.2012rDrukuj

archiwum 2012Dnia 31 marca 2012 miałem przyjemność startować w zawodach KR wraz z kolegą Prezesem
naszego koła Henrykiem Buzoniem w zawodach zorganizowanych przez Okręg Katowicki.
Terenem zawodów była jak co rok (jest to dla mnie niezrozumiałe) rzeka Pszczynka, na której jest utworzony sztuczny zbiornik zaporowy Łąka koło Pszczyny.
Zmagania spławikowców miały miejsce na przyujściowym odcinku rzeki wpadającej do zbiornika.
W zawodach wzięło udział 60 zawodników. Są to członkowie komisji rewizyjnych w poszczególnych kołach okręgu katowickiego oraz członkowie Okręgowej Komisji rewizyjnej (mamy członka OKR w osobie naszego Prezesa Henryka Buzonia).

Społeczna Straż RybackaDrukuj

archiwum 2012
W dniu 24.03.2012 członkowie SSR z naszego koła przeprowadzili kontrolę na zbiorniku Poręba II łowisko nr 103 i na zbiorniku Mitręga łowisko nr 101. Podczas kontroli udzielono kilku pouczeń związanych głównie z nieprawidłowo wypełnionym rejestrem połowów. Prosimy kolegów wędkarzy o stosowanie się do Zasad Wędkowania w Okręgu Katowice obowiązującym w 2012 roku.

Po zawodachDrukuj

archiwum 2012Długo oczekiwane i wielokrotnie odkładane Zawody Podlodowe Rejonu Pierwszego udało się rozegrać 3 marca 2012 na zbiorniku "Ciągowice".
Zawody przy pięknej pogodzie rozpoczęły się zgodnie z planem o godzinie 8.30 i trwały bez zakłóceń do 11.30.
Fotografie z zawodów można zobaczyć w galerii.

Społeczna Straż RybackaDrukuj

archiwum 201225 lutego 2012 członkowie Społecznej Straży Rybackiej naszego Koła wraz z Państwową Strażą Rybacką okręgu Częstochowa przeprowadzili kontrolę na zbiorniku "Dzibice".
W wyniku kontroli nałożono jeden mandat za wędkowanie niezgodne z regulaminem.

Zebranie Rejonu PierwszegoDrukuj

archiwum 2012
Nasze Koło miało przyjemność zorganizowania zebrania Prezesów Rejonu Pierwszego. W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: Prezes SM Zawiercie pan Stanisław Sokół, Dyrektor Okręgu Katowice pan Janusz Zaczyński, skarbnik Okręgu Częstochowskiego pan Edward Kłosowski.
Na zebraniu zgłoszono wolne wnioski do rozpatrzenia przez Zarząd Okręgu Katowice.
Podziękowania dla Spółdzielni Mieszkaniowej Zawiercie za udostępnienie lokalu.
Więcej zdjęć w galerii.

Zawody podlodowe 2012Drukuj

archiwum 2012Ze względu na panujące warunki atmosferyczne zawody odwołane. Nowy termin zawodów zostanie ogłoszony na zebraniu Rejonu Pierwszego.
Zawody odbędą się 03.03.2012
Mapa dojazdu

Napowietrzanie wodyDrukuj

archiwum 201211 lutego 2012 wędkarze z naszego Koła przy pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej z Ciągowic zapobiegali zjawisku przyduchy. Wycięto w lodzie kilka otworów i zamontowano pompę z wężem strażackim w celu przepompowania wody z jednego otworu do drugiego.
Wszystko to w celu napowietrzenia wody. Przez powstałe otwory będzie także dopływało światło stwarzając warunki do fotosyntezy.
Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Ciągowic.

Wreszcie przymroziłoDrukuj

archiwum 2012Nadeszło długo oczekiwane ochłodzenie. Od kilku dni temperatura powietrza utrzymuje się znacznie poniżej zera, dlatego grubość lodu na zbiornikach i jeziorach zwiększa się z dnia na dzień. Ponieważ wędkarstwo podlodowe zyskuje coraz większą popularność cieszą się wędkarze, którzy takie wędkowanie szczególnie cenią.
Pamiętajcie jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W Nowym RokuDrukuj

archiwum 2012Spokojnych wód - tych w życiu osobistym i w realizacji wędkarskich dokonań.
Wszystkiego co najlepsze i wieeeeelkich okazów :)

Spotkanie opłatkoweDrukuj

archiwum 201222 grudnia 2011 członkowie Koła nr 66 w Zawierciu spotkali się na tradycyjnym "opłatku".
Członkowie Koła życzyli sobie wzajemnie samych sukcesów nad wodą, a czas upłynął miło podczas rozmów na "wędkarskie" tematy.

Walne Zgromadzenie KołaDrukuj

archiwum 2012W dniu 18 grudnia 2011 zostało powołane Koło nr 66 w Zawierciu. Powstało ono z połączenia kół nr 66 i 73 w obecności przedstawiciela Polskiego Związku Wędkarskiego.
Celem zebrania było podsumowanie 2011 roku oraz przedstawienie planu pracy Zarządu Koła nr 66 na rok 2012, a także zapoznanie zabranych z planem finansowym na bieżący rok.
W dyskusji poruszono wiele problemów, w tym związanych z kłusownictwem, czystością wód, wymiarem ochronnym ryb i zarybianiem oraz przestrzeganiem obowiązujących przepisów.