Historia koła

Rok założenia 1947

Koło nasze powstało w 1947 roku. Pierwszym prezesem koła był kol Marian Baryła. Gdy powstał Polski Związek Wędkarski tj. od 1950 roku, nasze Koło stało się częścią struktur PZW.
Pierwszą siedzibą koła był Pałacyk Szymańskiego, następne siedziby to, ZAFAMA, Bawełna, aż na dobre zadomowiliśmy się w lokalu użyczonym nam przez Spółdzielnię Mieszkaniową a mieszczącym się przy ulicy Mostowej 1.


Nazwa Koła

W międzyczasie koło zmieniło nazwę z Koło Miasto na Koło nr 66 Spółdzielnia Mieszkaniowa Zawiercie. Koło nasze jest jak gdyby matecznikiem dla kół działających na terenie Zawiercia.
W roku 2011 doszło do połączenia dwóch kół to jest koła 73 O.Ż. Zawiercie i koła 66 S.M. Zawiercie.

Nasze osiągnięcia

Wśród dokonań koła jest wiele Pucharów Drużynowych tak Okręgowych jak i Ogólnopolskich, a nawet nasz kolega zajął 3 miejsce na zawodach Międzynarodowych Katowice-Hale, jesteśmy też organizatorami Wędkarskiego Dnia Dziecka cieszącego się dużą popularnością. Byliśmy wielokrotne organizatorem Mistrzostw Polski Hutników w Wędkarstwie Spławikowym i Mistrzostw Polski Metalowców, od prawie 20 lat organizujemy zawody o Puchar Prezydenta Miasta Zawiercie, jesteśmy także organizatorem Zimowych Zawodów Wędkarskich a od kilku lat organizujemy Zawody Społecznej Straży Rybackiej. WSZYSKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO WĘDKOWANIA